RefuFest

Diskuze a workshopy

Na RefuFestu se můžete těšit i na diskuze a workshopy. Další info již brzy!

Workshop street art pro děti a mládež

Starší děti a mládež si budou moci vyzkoušet v rámci dvouhodinového workshopu vyzkoušet metody street art a to konkrétně graffiti! Pro menší děti bude připravena malba barvou přes šablony.  

Hlasová dílna s Ridinou Ahmed

Dílna vytváří prostor pro uvolnění se a pro zážitek z hudby, která vzniká i z jednoduchých cvičení a zadání, která zvládne každý. Pozvolným posouváním se od ticha, dýchání přes poslouchání svého hlasu, hry a cvičení účastníci často dojdou k vlastnímu překvapení až ke zpívání jako přirozenému pokračování společné práce. V druhé části dílny spolu účastníci zpívají vícehlasé skladby, podle složení skupiny jednodušší anebo složitější. Zkušenost se zpíváním a se sdílením hudby, kterou spoluvytváříme, je velmi silná a krásná.

Audio reportáž z dílny si můžete poslechnout ZDE.

Zážitkový workshop  tematizující komunikaci s cizinci, kteří mají velmi malou znalost češtiny

Češi, přijďte si s lektorkou Markétou Slezákovou vyzkoušet, jaké to je, být cizincem J A také se dozvědět tipy a triky, jak se lépe domluvit s cizincem, který česky zatím umí jen málo. Aneb Proč nezůstat u češtiny! 

Ukázková hodina češtiny zábavnou formou

Kurz češtiny vhodný i pro začátečníky. Je zaměřený na komunikaci a praktické situace. Přijďte si vyzkoušet výuku češtiny pro cizince metodou, která byla oceněna Evropskou jazykovou cenou Label. Ukázkový kurz povede lektorka CIC Zuzana Brumlichová.

Plstění a výroba šperků z recyklovaných materiálů

Organizace AMIGA, která podporuje dobrovolnictví z řad migrantů si pro Vás připravuje workshop plstění a výroby šperků z recyklovaných materiálů. Výrobky z jejich dílny si můžete zakoupit u jejich informačního stánku.  

Kreativní workshop malby s kubánským umělcem

Pro tvorbu je potřebná svoboda. Každý z nás je umělecké dílo, které vzniká již od prvních okamžiků nového dne, na základě našich pocitů, snů, přání, vztahů… Pojďte se na chvíli zastavit a objevit v sobě právě „to“ místo, začít dialog se svoji kreativitou. Tímto procesem vás provede akademický malíř a zkušený učitel umění původem ze Santa Clara, Kuba, pan Miguel Benitez Loyola. Jako techniku použijeme malbu temperovými barvami.

Workshop výroby jakutského náhrdelníku

Od 14:30 a 17:30 máte v rámci jakutského stánku možnost zúčastnit se workshopu výroby dlouhého náhrdelníku a naučit se malovat jakutské národní vzory. Tento workshop je díky vysoké ceně materiálu zpoplatněn částkou 80Kč. 

Kaligrafie – melodiografie

Na workshopu kaligrafie si pod vedením Vlady Shamové z PRAGmatiků může každý vyzkoušet kaligrafickou tvorbu.  Pokusíme se vyjádřit emoce na papíře a vyzkoušíme „namalovat hudbu“ různých žánrů, století a kultur.Také si budete moci vytvořit svůj osobní unikátní kaligrafický nástroj, který si můžete ponechat. Navíc budete mít možnost poznat s jakým inkoustem je možné pracovat (hand-made inkoust)

Japonský workshop

  • dílna tradiční japonské kaligrafie šodó pro úplné začátečníky i pokročilé
  • dílna tradičních skládaček z papíru (origami) pro malé i velké
  • herna tradiční japonské deskové hry go pro úpné začátečníky i pokročilé

Workshop balkánských tanců

Workshop translyvánských romských tanců s Renou Milgrom

Diskuze na téma politické participace migrantů

diskuze_politika-page-001

Přednáška s besedou: Islamofobie po česku

diskuze_islamofobie-page-001

Povídání o Bosně

povidani o bosne-page-001