RefuFest

Kapely, divadla a tanečníci

Program festivalu je téměř hotov! Ještě to není úplně úplně stoprocentní, ale provizorně se můžete těšit na taneční skupinu Out of Bounds a tyto kapely:

Circus Problem, Al-Yaman,  The Priester Sisters, Štěpán Markovič a Gipsy Groove, Ridina Ahmedova – Hlas kontra bas, De ImperfAction, Čilagi, Dimitri from Chair, Bipsi Babsi, Balkan Family

Out of Bounds

Taneční skupina Out of Bounds, která se dostala až do semifinále Československo má talent, si pro Vás pod vedením Allana Lemaja připravuje ukázku hip hopu a poté se Vám budou věnovat pod pódiem v rámci workshopu. 

facebookové stránky

Circus Problem

Circus problem je kapela kombinující balkánskou lidovou hudbu, diskotékový beat a laciného popu. Svojí tvorbou a lákavým rytmem strhávají publikum k nekontrolovatelnému tanci….je to prostě cirkus!

facebookové stránky kapely

bandzone

Al-Yaman

Pražská kapela AL-YAMAN přináší originální fůzi orientální melodiky s novými prvky taneční hudby. Písně vychází buď z lidových písní Jemenu a arabského světa, nebo jde o původní autorskou tvorbu. Proud arabského vlivu do skupiny Al-Yaman přináší zpěvačka Ashwaq Abdulla Kulaib z Adenu. Její zpěv je emotivním vyjádřením tradičních písní především duchovního rozměru nebo vlastních zkušeností a příběhů ze svého života. Zvuk kapely je spojením akustických nástrojů s elektronikou a mísí se zde i vliv stylů jako dub, trance, arnbient, bhangra a další.

webové stránky kapely

Štěpán Markovič a Gipsy Groove

Hudební projekt jazzového mága Štepána Markoviče a funkové romské kapely Gipsy Groove přináší unikátní hudební zážitek! Těšte se na energickou show muzikantů, kteří hráli s Ray Charlesem, Lizou Minnely, Billem Clintonem, Dougem Wimbishem či Jamesem Brownem.

o projektu Štepán Markovič a Gipsy Groove

The Priester Sisters

Vokální trio přináší nejslavnější písně swingové éry s vlastním živě hraným doprovodem. Přirozený vokální projev, lehce taneční pohyb a glamour vizáž v kombinaci s pohodovou a uvolněnou hudbou. Vše v provedení mladých, profesionálních muzikantek.

webové stránky kapely

De ImperfAction 

Neo funkovou kapelu z Prahy De ImperfAction vytváří skupina talentovaných, aspirujících hudebníků ze čtyř kontinentů. Jejich texty odrážejí širokou škálu sociální nespravedlnosti. Mluví nahlas o rostoucím nedostatku soukromí na planetě, o obrovském množství násílí a vražd, o naší generaci bez boha, o lidech, ze kterých se stali „sociální hračky“, o lidech ztracených a chtějící se stát takzvaně někým, mluví o opuštěnosti moderního člověka, který se cítí odpojený sám od sebe a vyvržený ze společnosti. Jejich styl je svérázný mix těžkého funku s prvky rapu, založeného na barokní harmonii.

Bandzone

Facebookové stránky kapely

Čilagi

Už jste někdy viděli, popřípadě slyšeli, zpívat české ženy tradiční romský lidový repertoár? Temperamentí ženy z Čilagi zpívají staré, čarovné romské písně. Jedenáct odvážných žen různého věku a jeden odvážný mladý muž, který se nezalekl těchto „amazonek“ společně vytvořili unikátní etno projekt. 

facebookové stránky kapely

Rena Milgrom a Haern Gadbois

Přijďte se podívat na world fusion dance v podání Rena Milgrom v doprovodu Haern Gadbois. Rena Milgrom je tanečnice, choreografka a taneční terapeutka. Specializuje se také na romské tance. Po vystoupení bude následovat workshop romských tanců z Transylvánie.   

Ridina Ahmedová a Petr Tichý – Hlas kontra bas 

Setkání dvou zkušených osobností české hudební scény. Spojení ženského hlasu a akustického kontrabasu. Čistá, obnažená hudba bez obvyklého vystlání dalšími doprovodnými nástroji.

webové stránky

Bipsi Babsi 

Mladé sympatické akustické duo ze Srbska. Vokály a basová kytara, které vás potěší jazzem i latinskoamerickými rytmy. 

Dimitri from Chair

Makedonský DJ a jeden z předních promotérů hip hopu ve své domovině. Před několika lety přesídlil do Prahy, kde se usídlil nejdříve v Sasazu a poté přesídlil do Chapeau Rouge.  

Balkan Family

Výběr tradičních balkánských a sefardských písniček většinou v lichém rytmu. Groove, který Vás roztancuje! Mix jazzu a tisíce let starých melodií a rytmů!