RefuFest

Nina Rosa

08.06.2018    18:30

Příběh kapely NINA ROSA začal v létě 2016, na základě žádosti organizátorů divadelního festivalu ve Znojmě, aby zpěvačka Nina Marinová přišla se svým vlastním projektem. Nině se nápad líbil a spolu s kamarády z Konzervatoře Jaroslava Ježka založili kapelu pojmenovanou po Niny nejoddanějším fanouškovi – její babičce. Po několika koncertech, festivalech, vystoupení v Barování Sandry Novákové a živém vysílání Českého rozhlasu v rámci Pražského jara, se jí od promotérů dostalo přívlastků ne menších než „objev sezóny“ a „slovenská Amy Winehouse“. Láska k hudbě a cestování je citelná v písních, které jsou rozmanité stylem i jazykem, v němž jsou zpívané. Žánrově je kapela ovlivněna jazzem, swingem, reggae a folkem, hraje vršovický pop, kapverdské indie a slovenský jazz manouche. Momentálně kapela plánuje nahrávání svého debutového alba, které vyjde příští rok, a plánuje koncerty v ČR, Rakousku a Německu.

ČLENOVÉ:

Nina Marinová je slovenská zpěvačka, houslistka, skladatelka žijící v Praze. Vedle vystupování a nahrávání se známými českými kapelami jako Zrní a Charlie Straight, byla několikrát na turné v Německu, Francii nebo Novém Zélandu se svými vlastními kapelami (Praguematique, Dub Artillery, Transitus Irregularis). Písničky, zaznamenávající její lásku k hudbě a cestování, píše pro NINA ROSA v několika jazycích a několika stylech.

Tony Dlapa, kytara, je výrazná postava mladé české jazzové scény. Působí v Prago Union, Voila a vlastním projektu Anthony Dee.

Michal Mihok, vyhledávaný akordeonista, klavírista a skladatel. Účinkuje v kapelách Voila, První Hoře (cena Anděl v kategorii Hard ´n´ heavy). Skládá hudbu pro divadlo a rozhlas.

www.ninarosa.cz

www.soundcloud/ninarosaband