RefuFest

Program pro děti

Dětský stan InBáze

Jako každý rok se budou děti moc výtvarně vyřádit v rámci dětského stanu InBáze. V letošním roce si budou děti vytvářet leporelo s příběhem pomocí koláže a samozřejmě budou mít k dispozici i stohy papírů a tužek. Děti si budou moci vytvořit malé či střední osobní leporelo a zároveň se bude pracovat i na jednom velikém, společném. Workshop povedou lektorky Atelieru InBáze, ve kterém celoročně pracují s dětmi. 

Veselý den

Hudebně-divadelní soubor Veselý den na RefuFestu uspořádá představení pro děti. Jejich interaktivní, hudebně divadelní představení se skládá z krátkých hraných scének, které mezi sebou oddělují písničky. Pro děti také představí workshop herectví založený na pantomimě a hravé soutěžení. Máte se na co těšit!

http://veselyden.cz/ 

Workshop street art

Lektorka ClubInu si připraví pro starší děti a mládež workshop streetart. Během dvouhodinového workshopu si účastníci budou moct vyzkoušet metody street art a to konkrétně graffiti! Pro menší děti bude připravena malba barvou přes šablony.  

Divadelní studio Kampak – hra Duch MArtina McDonalda

Skotská pohádka v autorském překladu Pavla Šruta a hle, znovu ožívá hrdost a síla, odvěký boj horalských klanů skotské Vysočiny. Tvrdé hlavy bojovníků, řinčící kov a zpěněná krev! Nenechte se ale zmást, někdy stačí málo a všechno se může obrátit naruby, stačí jeden poctivý prosťáček. Stanou se skotské vrchy polem, nebo pohřebištěm? Vítr fouká, voda chladí horké hlavy, ve kterých se líhnou pozoruhodná zjištění – mlha před tebou, mlha za tebou …  

Více zde: http://divadelni-studio-kampak.webnode.cz/novinky/

Malá horolezecká stěna a slackline

Lezecká škola Horoguru stejně jako v loňském roce poskytne dětem možnost vyzkoušet si krásy lezení na umělé stěně a balancování na slackline. U stěny budou přítomní lektoři kurzů pro děti.  

Více o horoguru na: http://www.horoguru.cz/cs/horoskola/kurzy-lezeni

Jakutské loutkové divadlo

Ve 14:00 a 17:00 se děti mohou u Jakutského stánku těšit na loutkové představení tradiční pohádky „Stařenka Taal-Taal“

Program pro děti na stáncích neziskových organizací

Dětský program se neodehrává pouze v dětském stanu či na workshopech, ale různé interaktivní hry, výtvarné či jiné workshopy a soutěže můžete najít i ve stáncích ostatních neziskových organizací.  

META, o.p.s.

  • Interaktivní hra s cizími jazyky. Hráči hází kostkou a dostávají různé úkoly v cizích jazycích (kartičky), hráč má zaprvé zjistit, co se po něm chce a za druhé úkol splnit. Hráč se může jít poradit k nějakému stánku a úkol si nechat vysvětlit. Úspěšné hráče čeká drobná odměna.

SIMI, z.s.

  • interaktivní hra pro děti: Poznej z jaké země věci jsou
  • sítotisk na oblečeni/látky (nutné přinést s sebou – ideálně bavlna, sítotisk má průměr 15cm)

Centrum pro integraci cizinců

  • deskové hry celého světa

Integrační centrum Praha

  • malování na obličej
  • zábavný jazykový workshop

ADRA

  • kvízové kolo štěstí
  • interaktivní hra: Jak se bydlí v různých koutech světa?
  • výtvarný koutek: Vyrob si svůj náramek se jménem v bengálštině