RefuFest

Koncerty

08.06.2018

 

18:30 NINA ROSA

Houslistka / zpěvačka Nina Marinová (SK) žila a koncertovala v několika zemích. Píše písně v různých jazycích. Její trio NINA ROSA, hrající barevnou směs reggae, swingu, jazzu a folku, bylo promotérmi označeno jako „objev sezóny“.  Michal Mihok / akordeon, Tony Dlapa / kytara, Nina Marinová / housle / vokály.

19:30 JANNIS MORAIS & BAND

Jannis Moras & Banda je pětičlenná kapela z Brna, kterou tvoří tři bratři řeckého původu Jannis, Alexis a Markos Morasovi a dvě české dívky – Iva Oulehlová a Zuzana Mitrengová.
Přestože Banda začala své působení v roce 2014 koncerty s převzatou současnou řeckou hudbou několika významných autorů, po roce přesunula těžiště své práce na vlastní tvorbu. Autorem všech písní je Jannis Moras, a to jak hudby, tak textu (všechny v řečtině).
Co do žánrové příslušnosti, jedná se o postmodernu v nejširším slova smyslu tohoto pojmu. Na poli hudebním se setkávají prvky tradiční a lidové řecké hudby s postupy a principy hudby 20. a 21.století.

21:00 TYGROO

Kapela Tygroo [Tygrů] vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hiphop, ale také dubstep a další elektronická hudba. To vše hrají na akustické nástroje, především dechy a bicí, což kapele dodává velmi výraznou barvu a energii, jejíž vlny vás zanesou tu do New Orleans, tu na Guču nebo do Oděsy, tu zas do newyorského metra. Přijďte si poslechnout Klezmer-Funk, Balkan-Jungle, Jazz-Dubstep, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco a kdo ví co ještě!

22:00 DJ KILLABEATMAKER

// afterparty//

KillaBeatMaker (Hilder Brando) je kolumbijský | basový DJ a producent z Medellína a frontman Radiocaliente.

Jako DJ / producent čerpá inspiraci z afro-kolumbijských rytmů a hudby Valle de Aburrá, jeho domovské oblasti, smíšené s hlubokými basovými zvuky a Urban | beaty. Ve svých mixtapech a hudbě miluje spolupráci s různými umělci z Medellinu, Kolumbie a dalších zemí. V současné době KBM pracuje na svém prvním EP pod svým DJ pseudonymem s názvem „Colombian | Bass“.

 

09.06.2018

 

15:00 DŽEZVICA

Kapela Džezvica (CZ, SK, GR) se ve své hudbě inspiruje rytmy a melodiemi z Balkánského poloostrova a jeho okolí. K typické představě balkánské dechovky má ovšem Džezvica daleko – čerpá z ní část inspirace, ale hraje svým, odlišným stylem. Přispívá k tomu i nástrojové obsazení kapely – tvoří ji akordeon, kytara, cajon, violoncello, viola a příčná flétna 

 

 

17:00 FERI AND THE GIPSIES

Výrazný zpěv, flétna nebo rytmika je charakteristické pro projekt Feri & the Gipsies,který vznikl v roce 2017. Její členové však nejsou žádní nováčci, ale zralí hudebníci. Zakladatel Feri (zpěvák a kytarista, který prošel různými hudebními žánry od tradiční romské hudby až po jazz, pop, swing, funky, hip hop atd.) se zaměřuje na world music, jazz latin, latino a gypsies music s různými muzikanty a různým nástrojovým obsazením.

19:00 KATARZIA

Koncert mladé a osobité slovenské písničkářky, která podmaňuje uhrančivými texty a éterickou i zemitou bytostí. 

21:00 GERALD CLARK & 2127 SOUNDS

Gerald Clark je jeden z nejuznávanějších jihoafrických muzikantů, jež je proslaven kombinací svých vlastních skladeb s vyprávěním humorných příběhů o jejich vzniku. Je jedním z top jihoafrických muzikantů – zpěvákem a skladatalem, v jehož bluesovém hlase a textech najdete pravdu.u

22:00 DMITRIEVNA

// afterparty//

Těžké rave beaty jsou hnacím motorem pro Berlínskou producentku a perfomerku Dmitrievnu. Dmitrievna se sice hlásí ke svému českému a ukrajinskému původu a čerpá inspiraci ze Slovanské kultury, její zvuk je ale silně ovlivněn temnou atmosférou berlínských klubů.