RefuFest

Workshopy

09.06.2018 (12.00-18.00)

 

Kreativní zóna

12.00-15.00

  1. Série her od Organizací pro pomoc uprchlíkům

„Afghánistán X Itálie“ / „Cesta uprchlíka“ / „Vyrobeno …“

 

  1. Akvarelová dílna od Kate Nikuliny

Kate z Ruska. Zažijte kouzlo akvarelu. Nikdy není pozdě, abyste se vyzkoušeli v této technice, která je pro začátečníky snová, relaxační a příjemná.

     

  1. Řemeslná dílna Bělorusů v ČR

Tradiční řemesla odrážejí hluboký charakter a historii běloruského lidu. Tyto řemesla byly předány z generace na generaci a přežily až dodnes. Připojte k zástupce běloruské komunity, abyste vytvořili svůj vlastní tradiční řemeslný předmět z Běloruska.

  1. Skicovací dílna Olotona Watsona

Vyzkoušejte základy skicování s Olotonem. V Nigérii to dělál hodně. Tuto techniku ​​můžete použít k prozkoumání města, k udržení vašich okamžiků společně a k výcviku vašeho kreativního vnímání kdykoli a kdekoli.

 

15.00-18.00

 

  1. Workshop kaligrafie spolu s Integračním Centrem Praha

Během workshopu si užijete krásu kaligrafie.

  1. Textilní dílna s Kabardino-Balkárií

Na dílně Saida z Kabardino-Balkarie chce ukázat a naučit výrobě kabelových pouzder pro telefony, brýle s cirkusovskými (adyghe) ozdobami. Složitost workshopu je vhodná pro mladé lidi i dospělé.

Výsledek obrázku pro circassian (adyghe) ornaments

  1. Čínská dílna na řezání papíru

Čínské řezání papíru je nejstarší formou papírových plavidel. Naučte se krásná a komplikovaná technika řezání papíru v této dílně. Ať už se rozhodnete použít svůj vlastní design nebo jednu z mnoha šablon poskytnutých v dílně, budete vedeni psaním vlastního motivu řezu papíru.

  1. Dílna pletení copánek s Modrou Skolou

Workshop poskytne účastníkům zajímavou praktickou 3-hodinovou zkušenost s mladými dámami z Modré Skoly. Právě včas na léto!