RefuFest

Dětský program InBáze

Dětský program InBáze:

– malé krátké vystoupení interkulturního klubu – dětská hra/pohádka

– 2 workshopy během dne s lektorem (žonglovací a bubnovací workshop)

– celodenní dětský výtvarný koutek + malování na obličej (10-16h)

Divadla pro děti:

11:30 

„Krutý krtek“ 

Červená karkulka, Šípková Růženka, Bajaja… Kdo by neznal aspoň jednu českou pohádku. Ale kolik znáte pohádek romských? Jsou v mnohém odlišné, ale společné mají dobrodružství, vtip a hlavně dobrý konec.

Naše Romské pohádky kombinují krátká vtipná vyprávění pherasuňi paramisi a hrdinské pohádky viteziko paramisi. Součástí divadelního představení jsou také tradiční romské písničky, které hrajeme a zpíváme živě.

Autor: Milena Hübschmannová/Karel Kratochvíl

Režie: Krutý krtek

15:00

MiseDOMOV
Ve vesmíru jsou miliony planet. Nejde ale o to, že na jedné jsou hory a druhá je úplně placatá. Že na jedné je spousta barev a jiná je zas černobílá. Záleží na tom, která z nich je domovem. Záleží na přátelství a porozumění. Ale co když je náš domov v ohrožení? 
Uskutečňuje se tajná schůze. Ze vzdálených souhvězdí sousední galaxie se k Zemi blíží neidentifikovatelné těleso. Vážíme si dostatečně našeho domova? Jaký to musí být pocit, ztratit domov?
Interaktivní inscenace pro děti ve věku 5-12 let, které spolu s dětmi vypráví příběh o strachu, domovu, přátelství a uprchlictví.

Autor:  kolektiv dětí a umělců ze zemí V4
Režie:  Dana Račková
Hrají:  Karolina Zajdel, Adam Krátký / Filip Šebšajevič, Paulina Dobosz
http://www.performalita.com/

16:00

BABYLON“

… ale brzy se bouře ztichla a lidé se znovu dáli do práce. Zatím nevěděli, jaké neštěstí se jím stalo. Celým Babylonem se začali ozývat slova, která byla srozumitelná pro jedné lidé a nesrozumitelná pro jiné. Lidé se přestali navzájem rozumět. Tehdy se lidé začali shromažd’ovat – podle řečí. Místo jednoho národu se vytvořilo množství různých národů.
Věž se pomalu začala rozpadat…

Děti různých kultur uvádí představení bez slov o tom jak letí čas, obnovuje se svět a jak se v něm lidé navzájem ovlivn’ují.

45 minut\ jazykově bezbariérové

Režie koncept: Irina Sleptsova