RefuFest

TZ Refufest 2018

Festival REFUFEST 2018

O co se jedná: dvoudenní oslava rozmanitosti, které se může zúčastnit kdokoli
Kdo: RefuFest je organizován místním centrem InBáze, Youth Included a dobrovolníky
Kdy: 8. a 9. června 2018
Kde: Kampus Hybernská, Praha

RefuFest je kulturní, umělecký a společenský festival. Jedná se již o 13. ročník, letos pořádaný v samém centru Prahy. Tento rok jsme vynaložili mnoho úsilí na to, aby byl festival dostupný pro všechny. Nejen že  se nám opět podařilo udržet vstupné zdarma na akce, a dokonce se festival bude konat v centru města v Kampusu Hybernská. Budete mít možnost zúčastnit se velmi oblíbeného festivalu, který vzrostl z aktivity pro místní komunitu na dvoudenní svátek oslavující rozmanitost a kosmopolitu našeho hlavního města.

Letošní ročník RefuFestu si pro Vás tým velmi atraktivní program vedlejších aktivit, které souvisejí s festivalem. Od začátku dubna bude probíhat alespoň jedna akce týdně: tančení workshop, běh v Karlových Varech a kurz přípravy veganských zákusků.

Samotný festival začne odpoledne 8. června programem pro školy a odpoledne představením nevládních organizací, které pracují s migranty a uprchlíky. Následovat bude debata, výstava, koncerty a promítání filmů. Další den, 9. června 2018 (sobota), bude dopoledne věnované zejména dětem – budeme hrát divadlo a proběhnou i workshopy pro malé děti. Odpoledne se můžete těšit na koncerty s tak rozmanitou  hudbou, že si každý najde něco svého. Tím ale nekončíme. Představí se Vám různé kultury migrantů, nabídneme taneční a kreativní workshop, komentované prohlídky výstav a mnoho dalšího!

Díky pozitivnímu přístupu a rozmanitým aktivitám vytváří festival  jedinečnou příležitost pro všechny, aby se setkali, popovídali si a navázali nové vztahy. Vše se daří plnit zejména díky aktivní účasti dobrovolníků, kteří se podílejí na přípravě a organizaci RefuFestu.

Jak se zúčastnit: všechny akce jsou určené pro širokou veřejnost a jsou zdarma

Stále nejste přesvědčeni? Takto náš tým charakterizuje RefuFest:

Zaposlouchejte se do rytmu bubnu, smích dětí a radost z cizokrajných zvuků. Přičichněte ke koření a sladkostem z celého světa. Vyslechněte si příběhy o vzdálených místech, dlouhých cestách, o lidech – vykořeněných a znovu zakořeněných v nových zemích, někdy příjemných, někdy nevlídných. Podělte se o životní příběhy a zkušenosti díky živé knihovně, fotografií, virtuální realitě a filmům. Mluvte univerzálním jazykem: tance a hudby. Zhlédněte hru plnou barev, lásky a rozmanitosti.“

TZ ke stažení