RefuFest

Tisková zpráva

16. května 2016 | Aktuality

Tisková zpráva, 16.5.2016, Praha

11. ročník interkulturního festivalu ReFufest tentokrát v industriálním prostředí Nákladového nádraží Žižkov!

KDY: 27. – 29.5. 2016

KDE: Nákladové Nádraží Žižkov

Letošní ročník festivalu RefuFest provázely bouřlivé změny. Po více než 7 letech nebyl Prahou 1 festivalu povolen zábor Kampy a zároveň se musel obejít bez velkého evropského grantu. Podobně jako v pohádce, nalezlo se jak místo, tak se i podařilo získat finance – mimo jiné pomocí crowdfundingové kampaně na HIT HIT. Návštěvníci se tak mohou na Nákladovém nádraží Žižkov ve dnech od 27. do 29.5.2016 těšit na pestrou nabídku hudebních vystoupení, program pro děti, národní pokrmy ze všech koutů světa, workshopy i diskuze. Vstupné bude zdarma. Myšlenkou festivalu je ukázat veřejnosti kulturu a talenty migrantů žijících v České republice s heslem „Seznamte se bez předsudků a beze strachu“. Organizátorem festivalu je InBáze, z.s.

Pátek (18.00 – 22.00)

Pátek je věnován tématu uprchlické krize. Návštěvníci budou mít možnost poslechnout si příběhy uprchlíků i dobrovolníků, kteří jim pomáhají, stát se herci-neherci v divadle utlačovaných 2na3, podívat se podívat na fotografie z uprchlických táborů mozambického fotoreportéra Antonia Cossi či se seznámit s činností neziskových organizací zaměřených na lidská práva.

Sobota (13.00 – 22.00)

Hlavní program bude probíhat v sobotu odpoledne, kdy vás bude čekat mnoho kvalitní muziky. Svoji premiéru zde bude mít nově vznikající HarMálek orchestr ve stylu dechovky Gorana Bregoviče, představí se i kubánský hudebník a tanečník Dariel Martinez či Balkan Family – fúze balkánských lidových rytmů s jazzem a groovem. O večerní program se poté postarají romští Terne Čhave a funky kapela Top Dream Company. Během celého odpoledne bude možné zúčastnit se workshopů, ochutnávek tradičního jídla a seznámit se s kulturou více než patnácti migrantkých komunit žijících v ČR, popovídat si s uprchlíky z tábora v Kostelci nad Orlicí či dozvědět se o činnosti neziskových organizací pracujících s migranty.

Neděle (10.00 – 15.00)

Nedělní dopoledne bude věnováno dětem a jejich rodičům. Proběhne řada workshopů pro děti i mládež vycházející z kultur migrantů, dětské divadlo O Malence či divadelní workshop realizovaný jakutskou režisérkou. Během ethnobrunche se návštěvníci budou moc seznámit nejen s kuchyní různých národů, ale zároveň si popovídat i o integraci a druhé generaci migrantů.

Kontakt pro novináře: Šárka Rorečková, 603579611, roreckova@inbaze.cz

WEB: www.refufest.com

FB událost: https://www.facebook.com/events/1678439219105578/

InBáze, z.s. působí od roku 2005 na poli neziskových organizací pomáhajících migrantům v integraci do české společnosti. Více než čtvrtinu zaměstnanců tvoří cizinci, InBáze, z.s. se zaměřuje na poradenství, komunitní a volnočasové aktivity pro dospělé i děti a její součástí je i sociální podnik Ethnocatering. www.inbaze.cz

 

Tisková zpráva ke stažení