Interkulturní festival RefuFest je pro nás svátkem plným radosti!

Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky. Díky hudbě, tanci, divadlu a různorodým prožitkům poskytuje RefuFest návštěvníkům příležitost poznat blíže jiné kultury. Cílem RefuFestu je poukázat na to, že Praha je kosmopolitním centrem, kde spolu žijí lidé různých náboženství a národností. Festival umožňuje návštěvníkům podívat se za hranice stereotypů kolujících ve společnosti a užít si plnými doušky to, co nám různorodost nabízí. Nejznámější RefuFest je ten pražský, ale pořádali jsme úspěšné ročníky i v regionech – v jihočeských Rakovicích a na hradě Točník.

V roce 2018 se pražský RefuFest přemístil do Kampus Hybernska. RefuFest je realizován organizací InBáze, z. s. 

InBáze, z .s. 

Posláním InBáze je pomáhat migrantům a jejich rodinám v životě v České republice. Vytváříme bezpečný a otevřený prostor k vzájemnému poznávání a porozumění mezi českými občany a lidmi jiných národností a kultur.

V komunitním centru pro migranty a českou veřejnost v Praze poskytujeme poradenské služby (právní, sociální, pracovní, psychoterapeutické) a komunitní aktivity zahrnující práci s druhou generaci migrantů, práci s rodinami, multikulturní skupiny a osvětovou činnost. Zároveň provozujeme sociální podnik Ethnocatering.

Loading...