Activities for schools/for kids

Program pro děti

Dětský stan „Cesta kolem světa“

Program je zaměřen na děti všech věkových skupin a po celý den nabízí dílny, na kterých mohou děti kreslit, barvit, tisknout na papír a látky a tím budou dotvářet okolní prostor dětského stanu. Z krabic a lepenky pak budou vyrábět prostorová leporela, zvířátka, postavy, stavby z celého světa. Dále plánujeme oblékat panenky do barevných krojů a také recyklovat z dostupných materiálů, např. z kelímků od kávy a kávových zrnek.

Syrská pohádka a výtvarný workshop „Jak se tepe pohádka“

Tento program vychází z komunitních projektů InBáze a sice „Bedýnky příběhů“. Nejprve si děti poslechnou dvojjazyčnou pohádku, kterou přečte přečte pan Marwan Alsolaiman, pohádka bude následně zpracována ve výtvarném workshopu formou práce s alobalem.

Veselý den

Hudebně-divadelní soubor Veselý den na RefuFestu uspořádá představení pro děti. Jejich interaktivní, hudebně divadelní představení se skládá z krátkých hraných scének, které mezi sebou oddělují písničky. Pro děti také představí workshop herectví založený na pantomimě a hravé soutěžení. Máte se na co těšit!

http://veselyden.cz/ 

 

 

Divadelní studio Kampak – hra Duch MArtina McDonalda

Skotská pohádka v autorském překladu Pavla Šruta a hle, znovu ožívá hrdost a síla, odvěký boj horalských klanů skotské Vysočiny. Tvrdé hlavy bojovníků, řinčící kov a zpěněná krev! Nenechte se ale zmást, někdy stačí málo a všechno se může obrátit naruby, stačí jeden poctivý prosťáček. Stanou se skotské vrchy polem, nebo pohřebištěm? Vítr fouká, voda chladí horké hlavy, ve kterých se líhnou pozoruhodná zjištění – mlha před tebou, mlha za tebou …  

Více zde: http://divadelni-studio-kampak.webnode.cz/novinky/

Divadlo Krasohled – Krystyna Skalická

Loutkové divadlo pro děti, které vychází z autorské divadelní tvorby. Jejím základem je živá hudba na jevišti. Zahraje pohádku na motivy H. CH. Andersena „O Malence“, malé holčičce narozené z květiny a její cestě ke štěstí. Loutky tohoto představení jsou vyrobené filcováním z vlněných česanců. http://www.divadlokrasohled.cz/

Malá horolezecká stěna a slackline

Lezecká škola Horoguru stejně jako v loňském roce poskytne dětem možnost vyzkoušet si krásy lezení na umělé stěně a balancování na slackline. U stěny budou přítomní lektoři kurzů pro děti.  

Více o horoguru na: http://www.horoguru.cz/cs/horoskola/kurzy-lezeni

Jedná se o uzavřený program pro spolupracující základní školy – konkrétně pro první stupeň.
 

BEDÝNKY PŘÍBĚHŮ I – 4. a 5. ročník

Bedýnky příběhů jsou tvořivé dílny pro děti ve věku v rozmezí cca 5 až 12 let. Každá dílna je zaměřená na jednu zemi, ze které pochází početná skupina cizinců žijících v České republice. Kultura konkrétních zemí je dětem přiblížena pomocí vyprávění pohádek a následné výtvarné dílny, kdy děti mají možnost pohádku zpracovat pomocí tradičních materiálů a technik dané země.

MÍSTNOST VEDLE KAVÁRNY

 

Bedýnka příběhů Jakutsko

Pohádka + povídání + jakutská brumle + výtvarný workshop
V první části si přečteme tradiční jakutskou pohádku v jakutštině a češtině, budeme si
povídat o zemi a jejích tradicích. Ukážeme si také jakutskou brumli – starodávný hudební nástroj Jakutů. Jeho hlavní rys je kosmický zvuk: už od pradávna se považoval za nástroj šamanů. I přes to, že je to menší nástroj, dokáže vytvořit kouzelný zvuk, podobný přírodě. V poslední části si společně za použití tradičních technik talisman.

Bedýnka příběhů Rusko

Pohádka + povídání + tanec + výtvarný workshop
V první části dílny si děti si poslechnou ruskou pohádku v českém a ruském jazyce,
popovídají si o zemi, tradicích a zajímavostech této rozlehlé země. Seznámí se s tradičními předměty a naučí se tancovat národní tanec.
Poté bude následovat výtvarná dílna inspirovaná tradiční chochlomskou malbou na dřevěné nádobí.

BAR

Bedýnka příběhů Kuba

Pohádka + povídání + salsa + výtvarný workshop
V první části dílny si děti poslechnou kubánskou pohádku v českém a španělském jazyce, dozví se o tradicích a životě na Kubě a naučíme se pár kroků salsy. V poslední části je plánována výtvarná dílna inspirovaná tradičním kubánským karnevalem.

 

Bedýnka příběhů Sýrie

Pohádka + povídání + výtvarný workshop
V první části dílny si děti poslechnou syrskou pohádku v českém a arabském jazyce, poté si poví zajímavosti o Sýrii, jejích zvycích, specialitách, tradicích, ukážeme si fotografie i tradiční předměty. Následovat bude výtvarná dílna tepání a práce s aluminiovou fólií.

 

BEDÝNKY II – 2. stupeň

MÍSTNOST V BARU NAHOŘE

 

Předsudky nehezký a Vietnam (od 6.třídy)

Povídání s lektorkou Anh Nguyenovou o banánových dětech, Vietnamu a předsudcích na obou stranách, doprovázené krátkými filmy a spotem InBáze Předsudky nehezký.

 

Venezuela and movie Bolero for Surfing in Moravia: (od 7.třídy)

Program o Venezuele a aktuálním dění ve Venezuele s Valeriem Mendozou. Součástí je krátký film Bolero for Surfing in Moravia. Program je v angličtině.

 

VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ

Komentované výstavy fotografií pro uzavřené skupiny studentů.
Zhlédnutí výstav bude možné v čase 10.30 – 11.15 a 12.45 – 13.30.

Andrey Kavpush: Praha očima cizinců Praha je neustále nová a výjimečná. Není v ní nic zatuhlého a monotónního. A v tom je její trvalost. Kaleidoskop barev, tváří, květin a architektury rodí nové pocity a významy. Proto je každé setkání s Prahou – požitek a překvapení. Série fotografií je pokusem ukázat živou Prahu v různých projevech její neměnné krásy a harmonie.
Agnes Csemus: Legal Alien Průběžný projekt maďarské fotografky žijící v Praze. Stovkami portrétních fotografií se snaží prezentovat, jak opravdu vypadá otázka migrace v Praze. Ve skutečnosti se situace neliší od ostatních evropským velkoměst a Csemus se takto snaží komunikovat se strachem z jinakosti v nás, který je přiživován médii a politiky. Fotografka dosud na různých místech Prahy nafotila více než 100 portrétů cizinců, kterými si snaží ukázat, jak různorodá komunita cizinců zde žije. Anglicky s tlumočením do češtiny.

 

WORKSHOP CHINA – STORYTELLING AND HANDICRAFTS – průběžně (pro věk 9 – 12 let)

Trvání jednoho workshopu 60 minut. Storytelling o tradicích a Číně v angličtině a tradiční řemesla – výrobky z papíru. Podle potřeby bude zajištěno tlumočení.

Program pro děti na stáncích neziskových organizací

Dětský program se neodehrává pouze v dětském stanu či na workshopech, ale různé interaktivní hry, výtvarné či jiné workshopy a soutěže můžete najít i ve stáncích ostatních neziskových organizací.  

META, o.p.s.

  • Interaktivní hra s cizími jazyky. Hráči hází kostkou a dostávají různé úkoly v cizích jazycích (kartičky), hráč má zaprvé zjistit, co se po něm chce a za druhé úkol splnit. Hráč se může jít poradit k nějakému stánku a úkol si nechat vysvětlit. Úspěšné hráče čeká drobná odměna.

SIMI, z.s.

  • interaktivní hra pro děti: Poznej z jaké země věci jsou
  • sítotisk na oblečeni/látky (nutné přinést s sebou – ideálně bavlna, sítotisk má průměr 15cm)

Centrum pro integraci cizinců

  • deskové hry celého světa

Integrační centrum Praha

  • malování na obličej
  • zábavný jazykový workshop

ADRA

  • kvízové kolo štěstí
  • interaktivní hra: Jak se bydlí v různých koutech světa?
  • výtvarný koutek: Vyrob si svůj náramek se jménem v bengálštině
Loading...