Divadlo

Divadlo během RefuFestu 2022

V Relaxační oáze/Ostrůvek klidu proběhne od 17:00 do 18:00 Playback Theatre  a form of improvisational theatre where the performers improvise on the spot starting from personal stories shared by the audience. By witnessing their lives being mirrored on the stage, everyone becomes involved in this process that moves fluidly from the personal to the social and archetypical dimension.

Divadlo během RefuFestu 2021

Znáte příběh je o mladém řeckém hrdinovi Théseovi?
Když 29. června zavítáte na Střelecký ostrov na představení loutkového divadla, dozvíte se o jeho migraci, bojích se zlými muži a příšerami do okamžiku, kdy potkává Ariadne.
Reka Deak a Husam Abed z Dafa Puppet Theatre, autoři totoho muzikálního a svěžího představení, považují loutky za jazyk groteskní a v podstatě podobný tržnicovým loutkám. Projekt vznikl ve spolupráci s Babu Association (Rumunsko).
Představení je v anglickém jazyce.
 
Dafa Puppet Thatre (Jordánsko/Česká Republika) též představí workshop – výrobu papírových loutek.
Jde o zábavný způsob představení loutky jako předmětu divadla účastníkům workshopu. Vedoucí programu využívají při workshopu divadelní pedagogiku, vyprávění příběhu, hru s loutkami a divadelní prvky. Během workshopu účastníci zažíjí jedinenčý způsobem, jak papír oživí jejich představivost. Tento interaktivní workshop je jak pro děti, tak dospělé.
Workshop je veden v anglickém jazyce.
Loading...