Exhibitions

Výstavy

Výstavy probihali behem kazdeho rocniku Refufestu.

Výstava japonského fotoreportéra Jiro Ose s názvem Desperate Measures: Somali refugees (poskytnuta UNHCR) 

 

Fotovýstava Diakonie

Fotografie byly pořízeny v roce 2015 v uprchlických táborech v Jordánsku a v severním Iráku. V Jordánsku v táboře Za´atarí fotil Jiří Pasz. Soustředil se na běžný život v táboře a na kurzy, které lidé v táboře díky Diakonii navštěvují. Irák navštívil Eliáš Molnár. Na fotografiích jsou především obyvatelé uprchlického tábora Dawdia, kde Diakonie s partnery rozdávala hygienické potřeby.

Legal Alien in Prague – výstava

Průběžný projekt maďarské fotografky žijící v Praze. Stovkami portrétních fotografií se snaží prezentovat, jak opravdu vypadá otázka migrace v Praze. Ve skutečnosti se situace neliší od ostatních evropským velkoměst a Csemus se takto snaží komunikovat se strachem z jinakosti v nás, který je přiživován médii a politiky. Fotografka dosud na různých místech Prahy nafotila více než 100 portrétů cizinců, kterými si snaží ukázat, jak různorodá komunita cizinců zde žije. Anglicky s tlumočením do češtiny.

http://www.csernusphotography.com/

Prostor: Výstavní prostor

Praha očima cizinců – výstava

„…město zkvalitňuje podobu času, dělá budoucnost krásnější. To je jeho role ve vesmíru. Město zůstává v klidu a my se pohybujeme… odcházíme, ale krása zůstává.“
Joseph Brodsky, ruský a americký basnik a esejista, nositel Nobelovy ceny za literaturu za rok 1987.

Praha je neustále nová a výjimečná. Není v ní nic zatuhlého a monotónního. A v tom je její trvalost. Kaleidoskop barev, tváří, květin a  architektury rodí nové pocity a významy. Proto je každé setkání s Prahou – požitek a překvapení. A nikdy to nebývá jinak.

Pražské sochy, tramvaje, karneval architektonických obrazů a stylů, tváře lidí, hlučné hospody, útulné kavárny, neměnící se po mnoho desetiletí, tvoří neuvěřitelnou symfonii, znějící v srdci každého, kdo by i jedinkrát navštívil toto magické místo. Praha – milované město.

Série fotografií – to je pokus ukázat živou Prahu v různých projevech její neměnné krásy a harmonie.

„Jmenuji se Andrej Kavpuš. Má mamka je Češka ale v ranním věku odjela s mamkou a babičkou  do tehdejšího Sovětského Svazu. To je začátek mojí vlastní cesty do České republiky. Narodil jsem se v Omsku v Západní Sibiři. Během let jsem bydlel a pracoval v Petrohradě a v Moskvě.

V roce 2014 jsem se přestěhoval do České republiky. Teď bydlím a pracuj v Praze.

Moje setkání s fotografií bylo prakticky náhodně. Asi před rokem a půl jsem se dostal na workshop fotografie, který byl organizován Centrem pro integrace cizinců. Byl jsem tam jediný kdo přišel s mobilem, ale od té doby si už nemůžu představit svůj život bez foťáku.„

Prostor: Výstavní prostor

VOLUNTEER PROJECT

Odpovědí na otázky, jak: Co si představíš pod slovem domov? Můžeš odhalit své nejšťastnější místo? Jaký byl tvůj oblíbený koníček doma?

Prostor: Výstavní prostor

,,Každého svět“ – výstava

„Má výstava obsahuje fotografie, které zachycují přírodu, různá zákoutí a další témata. Pokaždé zachycují něco jiného. Fotografie vlastně téměř spolu nesouvisejí, jako by každá z nich byla z jiného světa. Každému by se líbila jiná fotografie – fotografie, ve které vidí svůj svět. Svůj malý kouzelný svět, který máme v podstatě téměř všichni a každý z těch světů je určitě jiný. Někdo například nachází svůj svět v přírodě v lese, někdo jiný zas miluje jízdu vlakem. Někteří z nás také rádi bývají sami v soukromí  a cítí se skvěle ve svém klidném světě, který v tu chvíli našli. Zkrátka si každý hovíme ve svém malém kouzelném světě.“

autor: Vivien Hamzová

Prostor: Creative zone

Do you see what I see?

Each year millions of children flee their homes to escape armed conflict. “Do You See What I See” lets young refugees shine a light on their world and share it with others. Through images, children reveal loss and longing, hope and fear, simple pleasures and complex emotions. Do you see what they see?

„She doesn’t know how and will not have the chance to live her childhood. It was taken away from her by the war and destruction of Syria. A child’s vision in Za’atari Camp is different from the vision of other children in the world. The child in the camp looks at the very far horizon so that she could find a way out of this situation and carry on with her life – like the other children. Play, joy, happiness, friendship, childhood.“
———-
„My name is Rhagda and I am from Damascus. I’m 14 years old. I want to be a lawyer and I like drawing pictures.“ ; Each year millions of children flee their homes to escape armed conflict. Growing up in exile, sometimes orphaned or separated from loved ones, they are often haunted by violence and loss – but also resilient enough to envision better days ahead.
„Do You See What I See” lets young refugees shine a light on their world and share it with others. Through writing and photography workshops led by photojournalist Brendan Bannon, they learn to capture their observations in a few lines of poignant prose or a single striking photograph.
In these words and images they reveal loss and longing, hope and fear, simple pleasures and complex emotions. Do you see what they see?

Prostor: Creative zone

(ne)viditelné příběhy

Osobní portrét a foto storytelling

These photo essays came out during the workshop ‘Personal portrait and photohraphic storytelling’ organized by InBaze.

Photo essays are results of creative process. Participants used visual language in order present their own personal stories – about migration, identity, childhood, memories, homes, activism, feminism, life in another country, xenophobia…and many others. Tiny details – whether they  show up on surface or deep within – could be discovered in those visual stories. This process of discovery will depend on the viewer. That is how the title of the exhibition, ‘(In)visible Stories’ came out. We believe that each of these photo essays is very personal and brave step towards expression of one’s own identity. Each of these photos contain universal and current themes which resonate with our society

Prostor: Kino

Výstava představí výtvarné práce dětí z Ateliéru InBáze, které vznikaly v letošním školním roce. Ateliér InBáze nabízí bezpečný prostor pro rozvoj kreativity i komunikačních dovedností pro děti cizinců a jejich české kamarády. Tématem letošního tvoření byly pranostiky a české svátky v průběhu roku.

Prostor: Malý konferenční sál/cafe

Loading...